حفاظت در برابر اتصال معکوس

حفاظت در برابر اتصال معکوس
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

حفاظت در برابر اتصال معکوس

چرا باید ورودی مدارهای تغذیه را در برابر اتصال معکوس تغذیه محافظت کنیم؟

چطور با کمک این مدار، از سوختن قطعات مدار جلوگیری کنیم؟

در انتخاب دیود محافظ مدار چه معیارهایی را باید در نظر بگیریم؟

همانطور که می‌دانید بعد از طراحی اولیه مدارهای تغذیه، باید محافظت های لازم به آن اضافه شوند اما خیلی از طراحان به دلیل عدم دانش کافی، مدار را همینطور رها می‌کنند و به کارفرما یا کاربر نهایی تحویل می‌دهند!

در واقع بدترین قسمت قضیه، زمانی است که کارفرما دستگاه شما را تولید می‌کند و بعد از آنکه به کاربرهای نهایی آنرا تحویل داد، تازه متوجه صدای اعتراض مشتری‌ها می‌شود که می‌گویند بُرد یا دستگاه آنها به خاطر یک اشتباه سوخته است! و دستگاه را برگشت می‌دهند!

در این اوضاع کارفرما دو تا انتخاب دارد: یا اینکه دستگاه را از مشتریان تحویل بگیرد و بعد از رفع عیب، آنرا به آنها تحویل دهد، که باید کلی خسارت مالی را تقبل کند! و یا اینکه دستگاه را از مشتریان تحویل نگیرید و با اینکار اعتبار خود را قربانی کند و برای همیشه با برند خودش خداحافظی کند!

شاید باورتان نشود اما تمامی اینها ناشی از این بود که طراح دستگاه، از مدارهای محافظ مناسب در تغذیه استفاده نکرده بود و کارفرما هم از این موضوع بی‌خبر بود! و در واقع مقصر اصلی این داستان طراح دستگاه است!

آیا دوست دارید شما به جای طراح این دستگاه بودید؟! 

در دوره آموزش بنیادی ARM با میکروکنترلرهای STM32 در بخش اول که به صورت آنلاین منتشر شده است، انواع روش‌های محافظت از مدار در قسمت های مختلف توضیح داده شده است و شما را کاملا با خطاهای ممکن آشنا می‌کنیم تا هیچ وقت در کارتان به این نوع مشکل ها برنخورید و اعتبارتان را از دست ندهید! واقعا منتظرم ببینم شما کی در دوره ARM شرکت می‌کنید؟

 

این آموزش فوق العاده از سایت TeachTechs.ir (تیچ تکس) را به هیچ عنوان از دست ندهید!

 

این ویدئو بخشی از آموزش بنیادی ARM با میکروکنترلرهای STM32 است، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید

معرفی دوره

درباره‌ی سید پیمان ذوالنوری

پس از بازدید از نمایشگاه تولیدات داخلی و دیدن نقطه ضعف‌ها تصمیم گرفتم پایگاهی آموزشی بسازم تا با هم خلا استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته را در تولیدات داخلی از بین ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
با سلام لطفا تا اطلاع ثانویه فقط و فقط از طریق تلگرام با مجموعه در تماس باشید