پنجمین رقابت علمی

بنر مسابقه برنامه نویسی

به پنجمین رقابت علمی خوش آمدید

(این مسابقه به اتمام رسیده است)

سرآغاز

پس از برگزاری موفق ۴ دوره از مسابقات و رقابت‌های علمی برای میکروکنترلرها به صورت آنلاین و شرکت دوستان زیادی در آزمون و همچنین اشتیاق روز افزون همراهان نسبت به مسابقات، شروع پنجمین دوره از  رقابت‌های علمی را با افتخار خدمت همه دوستان اعلام میکنم. این رقابت علمی، برخلاف سایر مسابقات، برای اولین بار در سه دسته انجام می‌شود. که در زیر به توضیحات آن پرداخته می‌شود.

عناوین مسابقه

طبق نظرسنجی که در کانال تلگرام مربوط به سایت درج شد، گزینه‌ی  ” تولید یک ویدئوی آموزشی” در بین سایر گزینه‌ها بیشترین رای را آورد، اما با توجه به نزدیک بودن سایر آرا به رای انتخابی، این مسابقه در سه دسته‌ی مختلف به ترتیب زیر برگزار می‌شود:

۱) تولید یک ویدئو‌ی آموزشی حداقل ۵ دقیقه
۲) بهینه سازی یک حلقه و پیاده سازی آن در برُد دیسکاوری STM32F746 یا برُد دیسکاوری STM32F429
۳) نوشتن حداقل ۵ نکته‌ی مهم که از دوره‌ی برنامه نویسی یاد گرفتید و آموزش یک مطلب جدید به صورت PDF

که در ادامه به توضیح هر یک پرداخته می‌شود.

۱) تولید یک ویدئوی‌ آموزشی

در این دسته شما با تولید یک ویدئوی آموزشی، که حداقل یک نکته‌‌ی مربوط به الکترونیک را توضیح دهد در مسابقه شرکت می‌کنید. هدف اصلی از این دسته تنها مشارکت در بخش تولید محتواست، که صرف نظر از مسابقه بودن آن، دارای ارزش خیلی زیادی است، چرا که با این روش، علم خودتان را با سایر دوستان به اشتراک می‌گذارید.

تنها نکته‌ای که در تهیه‌ی ویدئوها باید در نظر داشته باشید اینست که از لوگوی‌ سایت آموزشی تکنولوژی‌های نوین استفاده کنید و طول ویدئوی آموزشی کمتر از ۵ دقیقه نباشد.

نحوه‌ی ارزیابی

پس از تولید ویدئو، آنرا به ادمین کانال تلگرام به آیدی TTManager@ یا به آدرس ایمیل info@TeachTechs.ir ارسال کنید، این ویدئو پس از مشاهده و تایید اولیه از نظر محتوا، در کانال تلگرام سایت قرارگرفته و مورد ارزیابی دوستان در کانال تلگرام قرار می‌گیرد. هر ویدئویی که بیشترین رای را بیاورد به عنوان ویدئوی‌ برتر شناخته می‌شود و علاوه بر اهدای جایزه، به عنوان قدردانی معنوی، ویدئو همیشه در سایت قرار خواهد گرفت که خود هدیه‌ی بسیار ارزشمندیست.

توجه : حداقل تعداد شرکت کننده در این دسته، ۱۰ نفر خواهد بود، و چنانچه تعداد افراد کمتری در این دسته شرکت کنند. این دسته از مسابقات حذف خواهد شد و به رسم تشکر و قدردانی، هدایای تخفیفی حداکثر تا ۵۰ درصد مبلغ دوره‌ها به دوستان اهدا خواهد شد. پس در هر صورت، برنده‌ی این مسابقه خواهید بود.

۲) بهینه‌سازی یک برنامه در C

در جلسه ۹ دوره‌ی برنامه نویسی در تمرین ۵، یک الگوریتم که در حلقه‌ی for اجرا می‌شد به میزان ۴۳۶ درصد بهینه شد و افزایش سرعت پیدا کرد. در قسمت دوم این مسابقه، باید میزان افزایش سرعت حلقه را بازهم افزایش داد. این افزایش سرعت بوسیله‌ی تکنیک‌های نرم افزاری و سخت افزاری انجام می‌شود و می‌توانید از تمامی روش‌های موجود به غیر از موارد زیر استفاده کنید:
۱) نوع حلقه باید حتما همان حلقه‌ی For باشد
۲) از تکنیک Loop Unrolling دیگر نمی‌توان استفاده کرد
مجددا تکرار می‌شود که از تمامی تکنیک‌های نرم افزاری و سخت افزاری می‌توان استفاده کرد و برنامه باید در یکی از بُردهای دیسکاوری STM32F746 یا STM32F429 پیاده سازی شود

نحوه‌ی ارزیابی

پس از بهینه‌کردن برنامه ، آنرا به ادمین کانال تلگرام به آیدی TTManager@ یا به آدرس ایمیل info@TeachTechs.ir ارسال کنید، هر برنامه‌ایی که بیشترین سرعت را داشته باشد برنده‌ی این قسمت معرفی خواهد شد. در صورت برابری سرعت، فردی که در زودتر برنامه را فرستاده باشد، برنده‌ی مسابقه خواهد بود.

توجه : حداقل تعداد شرکت کننده در این دسته، ۱۰ نفر خواهد بود، و چنانچه تعداد افراد کمتری در این دسته شرکت کنند. این دسته از مسابقات حذف خواهد شد و به رسم تشکر و قدردانی، هدایای تخفیفی حداکثر تا ۵۰ درصد مبلغ دوره‌ها به دوستان اهدا خواهد شد.پس در هر صورت، برنده‌ی این مسابقه خواهید بود. این هدایا قابل تجمیع با سایر تخفیف‌ها نمی‌باشند. 

 

۳) آموزش یک نکته‌ علمی

سومین دسته، مخصوص دوستان شرکت کنندگان دوره‌ی برنامه نویسی C مخصوص میکروکنترلرهاست. دوستان باید عنوان ۵ نکته که از یادگیری آن به هیجان آمدن را به صورت خلاصه و تنها در ۵ خط بنویسند و در ادامه یک نکته‌ی جدید که در دوره برنامه نویسی گفته نشده را توضیح دهند. نکته‌ها باید قابل پیاده سازی در یکی از نرم‌افزارهای IAR و KEIL و به زبان فارسی و به صورت PDF باشد.

نحوه‌ی ارزیابی

پس از تکمیل نکات و نظرات، آنرا به ادمین کانال تلگرام به آیدی TTManager@ یا به آدرس ایمیل info@TeachTechs.ir ارسال کنید، این آموزش‌ها پس از بازدید و تایید اولیه در کانال تلگرام قرار مورد ارزیابی سایر اعضای‌ کانال قرار میگیرد. آموزشی که بیشترین رای را بیاورد به عنوان برنده‌ی این دسته از مسابقات شناخته می‌شود. و علاوه بر اهدا هدیه نقدی، آن آموزش به صورت دائمی در سایت قرار می‌گیرد که خود هدیه‌ی بسیار ارزشمندیست

توجه : حداقل تعداد شرکت کننده در این دسته، ۱۰ نفر خواهد بود، و چنانچه تعداد افراد کمتری در این دسته شرکت کنند. این دسته از مسابقات حذف خواهد شد و به رسم تشکر و قدردانی، هدایای تخفیفی حداکثر تا ۵۰ درصد مبلغ دوره‌ها به دوستان اهدا خواهد شد.پس در هر صورت، برنده‌ی این مسابقه خواهید بود. این هدایا قابل تجمیع با سایر تخفیف‌ها نمی‌باشند. 

جوایز مسابقه

دوستانی که تجربه‌ی شرکت در این مسابقات را داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که نه تنها در این مسابقات  چیزی را ازدست نمی‌دهند بلکه روند مسابقه بطوریست که تمامی دوستان شرکت کننده در آن برنده‌اند. به برندگان هر دسته  یک کارت هدیه نقدی به ارزش ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال  تقدیم می‌شود و اسم نفرات اول هر دسته به صورت نامحدود در سایت قرار خواهد گرفت که می‌تواند یک رزومه خیلی ارزشمند برای ارائه به سایرین یا محل کار و کارفرماها باشد. در صورتیکه تعداد شرکت کنندگان در هر دسته به حداقل تعیین شده نرسد، به تمامی شرکت‌کنندگان هدایای تخفیف در دوره‌ها تا حدکثر ۵۰ درصد اهدا می‌شود که چه بسا از هدیه نقدی بیشتر باشد.

نحوه شرکت در مسابقه

شرکت در مسابقه برای تمامی اعضا رایگان است، و می‌توانند با انتخاب یکی از دسته‌ها، مطالب مربوطه را ارسال کنند تا در کانال تلگرام قرار گیرد.

زمان مسابقه

زمان مسابقه تا ۳۱ فروردین ۹۷ تمدید شد.

زمان باقیمانده تا شروع مسابقه

2018/04/20 22:59:59

نفرات برتر پنجمین رقابت علمی

برنده مسابقه

اسامی نفرات برتر

اسامی نفرات برتر

شخصی به عنوان نفر اول برگزیده نشد!

با آرزوی موفقیت برای شما در این آزمون و تمامی آزمون‌های بزرگ زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
با سلام لطفا تا اطلاع ثانویه فقط و فقط از طریق تلگرام با مجموعه در تماس باشید