ریدایرکت کردن تابع printf و scanf

ریدایرکت کردن تابع printf و scanf
3.5 (70%) 2 votes

ریدایرکت کردن تابع printf و scanf

استفاده کردن از دستورات و توابع کتابخانه‌ های استاندارد سرعت برنامه نویسی را افزایش و زمان ورود محصول به بازار را کاهش می‌دهد که این امر به نوبه خود مزیت‌های فراوانی دارد. اما همیشه استفاده از این امکانات به سادگی میسر نمی‌شود و گاها مجبوریم اقداماتی برای استفاده از این امکانات انجام بدهیم که شاید در برنامه نویسی کامپیوترها نیازی به انجام آنها نباشد.

اگر بگوییم کتابخانه stdio.h در زبان C یکی از پرکاربردترین کتابخانه‌هاست اغراق نکرده‌ایم. در این کتابخانه توابع فراوانی برای ورودی-خروجی اطلاعات وجود دارد که مطمئنم تا حالا با آنها به شکلی کار کرده‌اید. شاید معروف‌ترین آنها توابع printf و scanf باشد.

در برنامه نویسی کامپیوترها یا بهتر بگوییم برنامه‌های مبتنی بر سیستم عامل اغلب خروجی دستور printf در پنجره console نمایش داده می‌شود و دستور scanf هم ورودی خودش را از طریق همین پنجره از کاربر دریافت می‌کند. اما اگر این دستورات را در برنامه نویسی میکروکنترلرها بکار برده باشیم، آنوقت ورودی-خروجی به کجا متصل خواهد شد؟ شاید بگویید به پورت سریال میکرو!

اما اگر میکروکنترلر چندین پورت سریال داشته باشد، آنوقت چه طور باید تعیین کنیم که به کدام پورت سریال باید متصل شود؟ اگر بگویم می‌توانید خروجی دستور printf را حتی روی LCD نمایش دهید چه نظری دارید؟

در واقع به عمل تغییر مسیر ورودی یا خروجی توابع، ریدایرکت کردن یا تغییر جهت گفته می‌شود که ممکن است در بعضی مراجع از این کار به عنوان retargeting هم نام برده باشند که در واقع همان مفهوم است.

در این آموزش که از دوره برنامه نویسی C برای میکروکنترلرها گرفته شده یاد می‌گیریم که چطور دستورات ورودی-خروجی را در محیط KEIL تغییر مسیر دهیم یا ریدایرکت کنیم.

این آموزش فوق العاده از سایت TeachTechs.ir (تیچ تکس)  را به هیچ عنوان از دست ندهید

با اشتراک این آموزش در شبکه‌های اجتماعی خود، به ما در ادامه تولید این آموزش‌ها کمک کنید.

منتظر نظرات شما هستم

درباره‌ی سید پیمان ذوالنوری

پس از بازدید از نمایشگاه تولیدات داخلی و دیدن نقطه ضعف‌ها تصمیم گرفتم پایگاهی آموزشی بسازم تا با هم خلا استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته را در تولیدات داخلی از بین ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت